Som úspešný majiteľ účtu cenných papierov ktoré sú bezcenné

Autor: radovan lucina | 27.1.2015 o 11:29 | (upravené 27.1.2015 o 11:40) Karma článku: 6,02 | Prečítané:  1253x

Ešte v novembri 2014 som ani netušil, že som majiteľ ÚČTU CENNÝCH PAPIEROV. Začiatkom decembra som prevzal doporučenú zásielku - UPOMIENKU s výzvou na úhradu dlhu voči CDCP. Vtedy som ešte netušil ale moje vianoce sa premenili na kocúrkovo.

Z médií som mal informáciu, že sa bezcenné akcie dajú prepísať na fond národného majetku a tiež aj, že tento prepis robí pošta alebo poštová banka do konca roka. Kedže je koncom roka vždy v práci a v obchodoch trma-vrma, posunul som termín na vybavenie tejto veci na dátum po vianociach. Darčeky a pracovné povinnosti mali vyššiu prioritu (veď treba zarábať a aj mínať)

Po vianociach som sa vybral do poštovej banky. Dievčatá za prepážkou mi s úsmevom oznámili, že veci musím riešiť na pošte. Poďakoval som a presunul som sa na poštu. Vystál som si decembrovú radu a pani pri okienku som strčil do ruky list, ktorý som dostal. Odpoveď asi tušíte. Aj napriek tomu, že list, ktorý som dostal, obsahuje množstvo číselných a textových informácií, pani ma vysmiala a povedala, že na základe tohto listu nemôže nič urobiť. Musím mať výpis z účtu. Navyše mi pošepla, že to už aj tak do konca roka asi nestihnem lebo oni prepis ani 30.12 a ani 31.12 už nerobia.

Nechcel som tomu uveriť. Keď je termín do 31.12 tak to snáď musí nejak fungovať.

Pobral som sa domov a zavolal som na linku CDCP. Na voľbe pod číslom 1 som sa dozvedel, že poplatok musím uhradiť a nič viac. Pri ďalšom telefonáte na voľbe 2 som sa po dlhšom čakaní dozvedel, že výpis mi môžu poslať a prijde mi cca do troch týždňov - takže v januári a po termíne bezplatného prepisu.

Ďalšia možnosť bola sadnúť do auta a vybrať sa do CDCP osobne (cca 200km z BB) a riešiť veci na mieste osobne. Musel by som to však stihnúť ešte v pracovných hodinách?? raketou...

Záver: 

Kocúrkovo - je to len o tom ako zmanipulovať občana a vtiahnuť ho do hry, ktorej pravidlá sú ako vždy nejasné a netransparentné. Navyše vyhlásenia v médiách, že občan má dostatok času na prepis ma poriadne rozhorčili. Od obdržania upomienky som JA od štátu a ani od CDCP dostatok času nedostal.

Prečo mnohí občania museli mínať svoj drahocenný čas a peniaze na to aby sa zbavili BEZCENNÝCH CENNÝCH PAPIEROV? Nestačilo aby v CDCP iba jednoducho bezcenné papiere administratívnou operáciou zrušili a občanom to iba oznámili? Kde zase ostal sedliacky rozum?

Dozvuky:

Je tu január. Prišla mi faktúra za vedenie účtu v CDCP na ktorom mám bezcenné cenné papiere emitenta Multicredit real a.s. Mám zaplatiť CDCP 10EUR a 2EUR štátu DPH. Predpokladám, že mnohí občania na tom budú podobne. Zavolal som na linku CDCP. Privítal ma plechový hlas IVR a povedal mi, že prepis bezcenných cenných papierov sa dal urobiť do 31.12. Viac informácií sa vraj dozviem na stránke dlhopisocp.sk. Otvoril som si ju počas čakania na operátora a viete čo som sa dozvedel - nič. Konečne ma plechová huba prepojila na operátorku (ináč veľmi milú). Na moju otázku: čo mám robiť s mojimi bezcennými cennými papiermi mi slušne odpovedala - NIČ, len plaťte poplatky za vedenie účtu.

Iste mohol som aj ja mnohé veci urobiť ináč a ihneď po obdržaní prvej upomienky začatkom decembra začať veci riešiť a vykašlať sa na vianoce a pracovné povinnosti. Asi by som to stihol a nemusel by som tu dnes nariekať. Nemôžem sa však ubrániť divnému pocitu, že ako občan som bol zmanipulovaný a nie som v tom sám.

Ak ste v tom rovnako ako ja - ozvite sa. Zmeníme zákon alebo znovu umožníme prepis bezcenných cenných papierov na fond národného majetku. Ak nás bude dostatok, môžeme vniesť zmenu do tohto kocúrkova.

Všetkým prajem úspešný predvolebný rok 2015.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?